Dubai Serbest Bölgede Kriptopara Kullanılacak
Haber
23 Eylül 2021 - Perşembe 15:50
 
Dubai Serbest Bölgede Kriptopara Kullanılacak
Birleşik Arap Emirlikleri düzenleyicileri Dubai serbest bölgesinde kripto para kullanımını resmen onayladı!
Kriptopara Haberleri Haberi
Dubai Serbest Bölgede Kriptopara Kullanılacak

Kripto para kullanımının artık devletler düzeyine çıktığı biliniyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde El Salvador Bitcoin’i resmen ülkenin resmi para birimi olarak kabul etmiş ve bu durum tüm dünyada geniş yankı bulmuştu.

 

 

Bu olaydan sonra bazı ülkelerin de kripto para alanında atılımlar yaptığını görüyoruz. Bununla alakalı son haber Birleşik Arap Emirlikleri’nden geldi.

 

 

Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, BAE’nin Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi (SCA) ile anlaşma yaptıklarını duyurdu. Anlaşmada Dubai serbest bölgesinde artık kripto para ticareti desteklenebilecek.

 

 

Bu anlaşma ile bölgede kripto para ticaretine izin verilmesinin yanı sıra NFT gibi kripto para alanında yeni olan teknolojiler üzerinde de çalışma fırsatı sunulmuş olacak. Dubai bu yenilikler ile bölgenin kripto para merkezi olma yolunda ilerliyor diyebiliriz.

 

 

Zira Nisan ayında Ekonomi Bakanı Abdulla Bin Touq Al Marri, kripto para birimlerinin ülke ekonomisini 10 yıl içerisinde ikiye katlayacağını ifade etmiş ve kripto para sektörü ile daha fazla ilgileneceklerinin mesajını vermişti.

 

 

Bu gibi adımların atılması kripto para sektörünün ülkeler düzeyinde kabulü için son derece önemli.

 

 

habertilkisi.com/Dünyanın haberi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dubai, Serbest, Bölgede, Kriptopara, Kullanılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı